Czarne mydło: oznacza to, że problemy ze skórą i włosami to już przeszłość

Powinien chronić przed problemami ze skórą i włosami, równoważyć tłustą i bardzo suchą skórę, usuwać pryszcze związane z hormonami, neutralizować swędzenie i zmiany skórne, a nawet zapobiegać rozstępom. Mówimy o produkcie kosmetycznym, który niewiele osób zna: czarnym mydle. Najlepszy? To krem, peeling, balsam myjący i  szampon w jednym. Czarne mydło z Afryki (https://www.bee.pl/babuszka-agafia-naturalne-syberyjskie-czarne-mydlo-do-ciala-i-wlosow-rosyjskie-500-ml_p148101.html) jest naprawdę wszechstronnym środkiem do pielęgnacji skóry i włosów, dlatego ma wszelkie powody, by znaleźć się w naszych łazienkach.

Co to jest czarne mydło i skąd pochodzi?

Czarne mydło jest sprzedawane w Afryce od wieków, zwłaszcza w regionach wokół Nigerii, Ghany, Togo i Beninu. Nazywa się “dudu osun” (dudu = czarny, osun = mydło) i służy do pielęgnacji ciała oraz oczyszczania twarzy i włosów. Ponieważ pochodzi z Afryki, czarne mydło jest również nazywane mydłem afrykańskim. Działanie mydła jest tak cenione, że znane jest również jako „czarne złoto z Afryki”.

W ten sposób delikatnie przechowujesz czarne mydło

Mydło najlepiej przechowywać w przepuszczającym powietrze pojemniku lub saszetce z mydłem . Zapobiega to namnażaniu się zarazków, a mydło starcza na dłużej.

Do czego służy czarne mydło?

Czarne mydło znane jest z licznych efektów upiększających, od przeciwstarzeniowych po zwalczające trądzik:

  • Przeciwutleniacze zawarte w mydle mają  chronić skórę przed wolnymi rodnikami, a tym samym przed zmarszczkami i przebarwieniami.
  • Mówi się, że czarne mydło zmniejsza plamy pigmentowe i prowadzi do zdrowszego kolorytu skóry.
  • Popiół w mydle działa podobnie jak węgiel aktywowany i łagodzi stany zapalne i podrażnienia skóry.
  • Trudne problemy skórne, takie jak trądzik, są łagodzone za pomocą mydła, ponieważ pomaga ono usuwać bakterie i normalizować produkcję sebum na twarzy.

Wniosek: Każdy, kto cierpi na problematyczną skórę, zdecydowanie powinien wypróbować ten produkt kosmetyczny.

Używanie czarnego mydła: tak to działa!

  1. Oczyszczanie ciała i twarzy: aby oczyścić twarz i ciało produktem, należy namyć mydło wodą i wetrzeć w skórę. Następnie spłucz czystą wodą jak zwykle.
  2. Jako szampon do włosów: czarne mydło może być używane jako naturalna alternatywa dla szamponu. Ponownie możesz namyć mydło w dłoniach, a następnie wmasować we włosy.
  3. Jako maska: aby użyć mydła jako maski, wystarczy nałożyć produkt w dłonie i rozprowadzić piankę na skórze. Pozwól, aby mydło Dudu Osun zadziałało krótko (dwie do trzech minut), a następnie spłucz.
  4. Jako pianka do golenia: mydła można również używać do golenia i jednocześnie korzystać z jego właściwości pielęgnacyjnych. Po prostu zwilż skórę, wetrzyj w nią mydło i gotowe.